Real Madrid Balkan

Real Madrid Balkan Fan Forum
Sada je: 25 okt 2014, 05:26.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Welcome
Dobro došli na forum

Trenutno ste prijavljeni kao posjetilac na nasem forumu zbog cega imate ograničen pristup većini diskusija i ostalim pogodnostima.Registrovanjem na naš forum, imat ćete mogućnost da postavljate teme, komunicirate privatno s ostalim članovima (PP), glasate u anketama, učitate sadržaj te pristupite mnogim drugim posebnim značajkama. Osim toga,registrirani članovi također vide manje reklama.. Registracija je brza i jednostavna. Pridružite se već danas!

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 117 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Real Madrid - Atletico Madrid
PostPostano: 28 nov 2012, 01:15 
El Comandante

slika
Ovakav sam kada do sedamdesete minute gubimo. Najava, odnosno povijest Atletica sto sam napisao prosle godine pred derbi.

Citat:
Prvo cemo malo o povijesti Atletica pa onda par informacija o samom derbiju.
slika
Dakle, Club Atletico de Madrid treci je najveci spanjolski klub te poslije Madrida i Barcelone ujedno i najtrofejniji. Postepeno cemo. Atletico su osnovali Baski, bila je to zapravo ispostava Athletica Bilbaa, medjutim klub se nedugo nakon toga osamostalio te je dobio svoje igraliste "Metropolitano" opjevan u onoj njihovoj pjesmi "motivos de un sentimiento", postavicu kad dodje na red. Klub se zvao "Athletic de Madrid" sve dok se nakon gradjanskog rata 1939. godine nije spojio sa Aviacionom, ekipom zracnih snaga Spanije, taj naziv je nosio do 1947. dok se potpuno nije ostamostalio, i ime Atletico de Madrid nosi do dan danas. Prvu Ligu pod imenom "Atletico de Madrid" osvojili su 1950., bila je to jedna od tri Atleticove zlatne generacije. Da nije bilo Reala tih godina vjerovatno bi se popeli i na krov Europe, ali eto, Real sa Di Stefanom, Kopom, Rialom, Puskasom, Gentom i ostalima je ipak bio malo jaci, cak smo ih i izbacili par puta ni manje ni vise u polufinalima Kupa sampiona. Temelje tog mocnog Atletica postavio je niko drugi nego li veliki Ander Herrera, covjek koji je inovator catanaccia. I sezdesetih godina proslog vijeka su bili dosta dobri, osvojili su tri Kupa i jednu Ligu tih godina i svoj prvi europski trofej, Kup pobjednika kupova.
A onda za njih vjerovatno najbolje godine, sedamdesete. Tu ekipu su cinili recimo Garate, Miguel Reina (otac Pepea), Capon, Adelardo, Luis Aragones, Ruben Cano, Levinha i ostali. Osvojili su 3 Lige, 3 Kupa a u Europi su bli stalno u vrhu. Igrali su jedno polufinale i jedno finale Kup sampiona. 71' u polufinalu su izbaceni od Ajaxa, u Madridu su dobili 1-0, i tamo su imali aktivan rezultat sve do 80' minute kada su nizozemci obezbjedili prolaz u finale. Sljedeci njihov veliki europski povig bio je par godina poslije, 1974. godine. Finale su od Bayerna izgubili na najbaksuzniji moguci nacin. Citao sam mnogo o tome, znaci Luis Aragones je iz slobodnjaka u 116 minuti (produzeci), da bi neki Svabo u 119 nekim udarcem sa tridesetak metara donio drugu utakmicu Bayernu, u drugoj su pregazeni sa 4-0. Jako mi je zao sto nisu osvojili tu Ligu prvaka, pero bueno... Postali su jedini klub na svijetu koji je osvojio Interkontinentalni kup a da pri tom nije osvojio kontinentalno natjecanje. Opce je poznato da je ta generacija Atletica igrala najgrublji nogomet na svijetu, mozda i ikada. Medjutim prvak Juzne Amerike u to vrijeme bio je Intepediente koji je takodjer igrao jako grub nogomet, stoga je Bayern poveden svojim prjasnjim iskustvom (dva igraca su im colchonerosi polomili u drugoj utakmici finala), odbili igrati protiv Intepedientea. Atletico je pristao te sa 2-1 ukupnim rezultatom osvojio Interkontinentalni kup. Samo jedan dokaz kako su igrali tada:

Zbog neobicnih frizura u to vrijeme (svi su kao sto mozete vidjeti bili cickavi sa dugom kosom), tu generaciju su nazvali "Los Indios" - Indijanci. Taj nadimak se i dan danas upotrebljava kada je rijec o Atleticu. Dakle, dok je bilo Franca - bilo je i rezultata. Zanimljiva je cinjenica da su od Francove smrti pa do devedestih, osvojili svega dva trofeja, a i njih je osvojila ona generacija iz sedamdesetih, kad ih nije imao ko gurati, znali su i u Segundi igrat'. I onda nas cigani zovu "frankovci" :D Nastavimo mi dalje. Godine 1987. kontroverzni politicar i poduzetnik Jesus "debeli sovinist" Gil preuzima Atletico. Atletico je bio do tada drugi najtrofejniji spanjolski klub i bio je zaista gladan uspijeha. Medjutim Gil je bio opsjednut uspjehom i previse je zelio trofeje, uredu, doveo je Paula Futrea, tada najboljeg igraca na svijetu iz Porta koji mu je donio dva Kupa, ali on je zelio mnogo vise, pa je promijenio 256 trenera, redom su se mijenjali Cesar Menotti, Javier Clemente, Ron Atkinson, Tomislav Ivic, Basile i Aragones. Jebiga, poklopilo im se da se takmice sa najvecom ekipom Barce svih vremena, a znali su i jako cesto podbaciti, ono bas skroz. Po tome i jesu poznati, po velikim usponima i jos brzim padovima, pisao sam o tome jednom.

1996.
slika
Smatra se najvecim uspijehom u povijesti Atletica, dupla kruna iz 1996. Radomir Antic vodio ih je do te duple krune. Kada je dosao u klub, kostur tima su cinili Caminero, Kiko, Cholo Simeone, Penev i ostali. Sezonu prije Anticevog dolaska, Atletico je u posljednjem kolu izborio opstanak. Sezonu su zavrsili sa samo jednim bodom vise u odnosu na ekipe koje su se nasle u zoni ispadanja. Kada je Antic preuzeo ekipu, u njoj je bilo 35 igraca. Antic je izvrsio "cistku" i ostavio je grupu od njih 20, na koje je racunao u toj sezoni. Namjeravao je da dovede pet, sest igraca kako bi ojacao pojedine pozicije u timu. Kao prvo pojacanje, namjeravao je da dovede Victora Onopka, kojeg je trenirao u Oviedu. Atletico i Onopko su postigli dogovor, ali Oviedo nije bio zadovoljan pa je slucaj zavrsio pred arbitraznom komisijom FIFA-e koja je presudila u korist Ovieda, pa je taj transfer propao. Druga zelja mu je bio Fernando Morientes, koji je tada nastupao za Albacete. Moro je ipak otisao u Zaragozu iz koje je kasnije pojacao Real. Na kraju se morao zadovoljiti Molinom (golmanom), Santijem, Bijagginijem i velikim Milinkom Panticem. Atletico je dospio na vrh tabele vec poslije drugog kola, a samo jednom su ga prepustili, nakon petog kola. Odmah u sljedecem kolu su se vratili na celnu poziciju i zadrzali su je do kraja prvenstva. Osim sto su u Ligi pomeli konkurenciju, osvojili su i Kup pobjedivsi cigane sa 1-0 u produzecima. Evo par zanimljivih klipova koji su obiljezili tu sezonu:

Iduce sezone imali su ocajan pokusaj da obrane Ligu. Kreten Gil je prakticki odlucivao o sudbini Ronalda, medjutim nije ga doveo pod izgovorom "da je lako zabijati 50 golova u PSV-u", meni se cini da je se gadno zajebo :D Doveli su Haselbajnka, nekog Ceha i jos nekog. U Ligi su debelo zaostali za nama, a u Ligi prvaka eliminirao ih je Ajax, iako su te sezone u grupi zavrsili iznad buduceg prvaka, Borussije :D

Sezonu nakon toga stigli su Juninho Paulista i Christian Vieri, sredstva za njihovo dovodjenje obezbjedjena su prodajom Chola Simeonea. BDfutbol kaze da su te sezone zavrsili na sedmom mjestu, ali su imali samo 3 boda manje od drugog Athletica. Christian Vieri bio je Pichichi Lige i u 24 utakmice postigao je isto toliko golova, u Atleticu je dao i svoj najbolji gol u karijeri:

Te godine otpusten je Antic a doveden Arrigo Sachi, da bi ih godinu kasnije u Segundu odveo Claudio Ranieri iako su imali jako dobar igracki kadar. Kakav genijalac. Nekakav Zamorano ih je vodio prvu sezonu u Segundi i zavrsili su na cetvrtom mjestu, 1 bod manje od Tenerifea. Godinu dana poslije, iz Segunde ih je izvukao Luis Aragones, te sezone desilo se nesto najbolje za spanjolski nogomet u posljednjih nekoliko decenija: Fernando Torres je debitirao. Te godine klub je preuzeo Enrique Cerezo, stvari su krenule naboolje, iako je i Cerezo isto govno kao i Gil, navijaci traze njegov odlazak evo vec pet godina. Najveci uspijeh Atletica otkako je Cerezo predsjednik dakako su dva plasmana u Ligu prvaka (2008. i 2009.) i naravno osvajanje Europa Lige i Europskog superkupa. Idemo to sa Europa Ligom u detalje:
slika
Bili su te sezone u Ligi prvaka, gdje su zavrsili na trecem mjestu iza Porta i Chelsea. Drmala ih je kriza drugi dio 2009. godine pa su imali mnogo poraza i u Ligi i Ligi prvaka, mislim da su jedno vrijeme cak bili i u zoni ispadanja, sjecam se da su se iskalili nad Marbellom u Kupu pobjedivsi je 8-0. Prvi njihov protivnik ka putu za finale bio je Galatasaray, u Madridu je bilo 1-1 (golazo Reyesa iz slobodnjaka), da bi u Istanbulu pobjedili 2-1 golovima Forlana i Simaa. U osmini finala prosli su lisabonski Sporting, u Madridu je bilo 0-0 (nisu mogli dat gola iako su imali igraca vise skoro pola sata), medjutim, Kun je svojim golovima im donio plasman u cetvrtfinale (2-2), gdje ih je cekala Valencija. U Valenciji su bili mnogo bolji, dva puta su vodili, jedan gol dao je Antonio Lopez glavom, drugog se ne sjecam nikakako jebiga i onda ta kontroverzna utakmica u Madridu koja je obilovala sudijskim greskama na obe strane, pateticari govore da su oni osteceni a cheosi da su oni, pero bueno, 0-0 je zavrsilo i tu je kraj price, Atletico je prosao dalje, prosao je u polufinale gdje je se sastao sa Liverpoolom. Malo je rec' da sam skocio od dragosti kad je Forlan zabio za 2-1 na Anfieldu, epska utakmica. U Madridu je kao sto znate bilo 1-0 za Atleti, Quique je odrzao pravu nogometnu lekciju Rafi, Liverpool je jedini sut imao kada je Gerrard opucao s centra. Cak je Atletico i u drugoj utakmici bio bolji, ali eto, nije se najbolje to ilustrovalo na rezultatu, bilo je na kraju 2-1 za Atleti koji je prosao u finale, prvi tim u povijesti Europa Lige koji je dosao u finale sa samo dvije pobjede. Finale? Nista, pogledajte ovaj video...

Navijaci
slika
Navijaci Atletica su, inace, razliciti na neki nacin od navijaca drugih spanjolskih klubova. Oni su sretni i zadovoljni cinjenicom da mogu gledati utakmice svog omiljenog kluba. Za razliku od navijaca Reala ili Barcelone, koji priznaju samo pobjede i raduju se samo u situacijama kada momcad pobjedjuje, navijacima Atletica vazniji su njihovi osjecaji od samih rezultata. Oni uzivaju u nogometu svakog vikenda, a ako uz to mogu proslaviti i pobjedu - tim bolje. To je nacin razmisljanja kojega vecina navijaca Patetica prihvata jos od samoga djetinjstva. Imaju naravno i navijacku skupinu, jako brojnu - Frente Atleti, njeni korijeni sezu jos iz kasnih sezdesetih, ali je sluzbeno osnovana 1982. Atletico ima definitivno najbolje navijace u Spanjolskoj, pa i sire. Stavljao sam neke klipove na temi Primera, stvarno su odlicni. Ova dva videa najbolje opisuju sta je to Atletico:

I naravno, redovna rubrika: pobjede nasih protivnika nad ciganima. A Atletico ih je imao bas mnogo, vjerujem da nakon Reala imaju najbolji omjer poraza i pobjeda sa Barcom, imaju par poraza vise, ali omjer nije toliko drastican. Atletico je uvijek znao praviti probleme Barci. Moja sjecanj sezu jos od vremena Fernanda Torresa kada je igrao za Atletico, momak je stvarno terorizirao Barcu tih godina. Nakon sto je on otisao, Barcu su resetali redovno Kun i Forlan. Meni najdraza pobjeda Atletica nad Barcom je ona iz 2008. kada su cigani poveli 1-0 golom Ronaldinha (makazice), da bi kasnije Atleti preokrenuo i na kraju ih ponizio sa 4-2. Evo par klipova, uzivajte:
http://www.youtube.com/watch?v=0tMxp3REwEQ
http://www.youtube.com/watch?v=yOx-6TpuiwM
http://www.youtube.com/watch?v=m_pHsJN9lIU
http://www.youtube.com/watch?v=DSBhRFL8Apo
http://www.youtube.com/watch?v=35x2Dd4r3K0
I ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=nTAr5S53V6g

Eh sad mozemo poceti i sa najavom derbija, povijesti utakmica Atletica i Reala i tako to. Kopirat cu jedan clanak koji sam napisao na blogu prije godinu dana uz nekoliko updatea:
Atletico i Real Madrid su u prvenstvu odigrali 148 utakmica i kao što je dobro poznato, Madrid je u debeloj prednosti. U dosada odigranim utakmica (u prvenstvu) su zabilježili 81 pobjeda a Atletico 39. Ovakva velika prednost je nastala u posljednjih deset godina. Najveću pobjedu protiv Atletica je Madrid ostvario 1959 kada su pobjedili sa 5:0. Atleticove najveće pobjede su iz 1985-e i 1988-e kada su u oba navrata slavili sa 4:0. Igrači koji su najviše puta nastupili u derbijma: Raul 30, Gento 29, Pirri 28, Adelarado, Sanchis i Santillana 27 i Enrique Collar 24. Igrači sa najviše golova u derbijima: Carlos Santillana 13 (Real Madrid), Raul Gonzalez 11 (Real Madrid), Francisco Campos 9 (Atletico Madrid). Igrači koji su igrali za oba kluba: Atletico i Real Madrid nisu baš često trgovali ali najpoznatiji je slučaj Huge Sancheza koji je 1985-e prešao iz Atletica u redove njegovog najvećeg rivala, on je tada bio najbolji igrač Atletica i simbol kluba nešto kao Kun sada i njega se općenito smatra najvećim izdajnikom. Ima još jedan primjer i to iz 2000-e kada je Santiago Solari prešao iz Atletica u Madrid i to nakon što je Atletico ispao u drugu ligu. Bilo je i prelazaka iz Madrida u Atletico a jedan od poznatijih je slučaj Bernda Schustera koji je nakon dvije sezone u Real Madridu prešao u Atletico i sa njim osvojio dva kupa. U sadašnjoj ekipi Atletica ima jedan bivši igrač Madrida, Jose Antonio Reyes igrač koji je svojim golovima donio blancosima naslov 2007. Zbog toga ga na Calderonu nisu najbolje prihvatili, dosta dugo su mu zviždali ali je odličnim igrama promjenio mišljenje navijača. Puno su poznatiji slučajevi kada su igrači igrali za mlađe kategorije jednog od ta dva kluba a kasnije završili na drugoj strani grada. Najpoznatiji takav primjer je naravno Raul, čiji je otac Pedro (bio?) veliki navijač Atletica i koji je ponikao u Atleticu da bi kasnije zbog Gilovog raspuštanja omladinskog pogona prešao u redove Atleticovog najvećeg rivala i postao možda i najveća legenda u povijesti kluba. Još jedna legenda Real Madrida je karijeru počela u Atleticu, Juanito. Atletico ga je bio poslao na posudbu (u Burgos) gdje se on polomio nakon čega su u Atleticu odustali od njega što je iskoristio Madrid i doveo ga u svoje redove. Takvih primjera je bilo i u Atleticu: Feliciano Rivilla i Luis Aragones su igrali u Castilli ali su kasnije prešli u Atletico i sa njim osvojili dosta trofeja 60-ih i 70-ih. Također, i Luis Caminero je karijeru počeo u Real Madridu koji ga je kasnije poslao u Valladolid gdje je on igrao odlično i nakon toga ga je Atletico doveo. Također, i negdašnji igrač Atletica Jose Manuel Jurado je igrao za Castillu i to dosta dugo. Kada ga je Madrid prodavao Atleticu imali su buy back opciju ali se nisu pozvali na nju. Valja napomenuti i to da je i Quique Sanchez Flores, bivši trener Atletica je bivši igrač i navijač Madrida.
http://www.youtube.com/watch?v=mRKdDWMQTLo
Inace su ga zvali "Majmun", Burgosa naravno :D
http://www.youtube.com/watch?v=syodsuW9 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=c9ciSHBa ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=dQitJhm2 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=0d6Xuwaf ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=a4wO7NScs44

Utakmica? Mislim da je pred Real Madridom nikada tezi derbi jos od vremena Futrea. Atletico melje sve pred sobom, igra odlicno, stabilno, pobjedjuje autoritativno. Prije manje od godinu dana bilo je prakticki nemoguce zamisliti da ce se Atletico uspjeti ovako dobro izbaviti iz bunara u koji ih je utjerao Manzano, medjutim, Cholo je nevjerovatan trener, a to pokazuje iz dana u dan. Ne pamtim kada je dolazak jednog trenera u Atletico ovako ozivio klub kao sto ga je ozivio Cholo. Covjek je navijac Atletica, entuzijazam koji transmitira na ekipu, na navijace je cudesan. Igrao je derbije, zna sta znaci El madrilenjo, u velikoj su formi. Mi? Mi igramo u groznoj formi, atmosfera u klubu odavno nije bila mracnija, ali to nije razlog da ne pobijedimo u ovom derbiju. Pamtim i gore dane kada smo igrali protiv njih, gdje je najavljivano to rusenje dugogodisnjeg niza pobjeda, ali on se nikada nije desio, uvijek smo ih pristojno spustali. Proslosezonski derbi, kada je Ronaldo zabio prekrasan hat-trick pamtim do sada kao naljepsi.
Nasao sam informaciju da ce Cholo sutra odmoriti ovu devetoricu, koji ce sigurno igrati u derbiju: Juanfran, Godín, Filipe Luis, Gabi, Mario, Koke, Diego Costa, Arda y Falcao. Dakle, jos Miranda i Courtois, nisam siguran da bi Adrian mogao imati prednost u odnosu na Diega Costu koji ove sezone igra jako dobro.

Ukoliko ih pobijedimo uz bljestavu igru, mislim da bi to mogla biti prekretnica sezone, a mogla bi biti i ako bude obratno dakako. Malo optimizma vala treba, nece skoditi... Utakmica je u subotu u deset, jedva cekam.

Vrh

Naslov: Re: Real Madrid - Atletico Madrid
PostPostano: 28 nov 2012, 01:29 
Psiho

Skinuti gaće da Fal(us)cao prodre u nas. Da mi netko može garantirati da će Atleticu 6 bodova protiv nas zagarantirati titulu, dakle izbiti istu iz ruka Barce, potpisao bih odmah, i to krvlju. Nikakav remi ne dolazi u obzir jer to nam oboje izbija dva boda iz ruku.

Ponos? Ko ga jebe, dovoljno smo ga prosuli ove sezone, nije nam ga previše ostalo da bi zaboljelo šamaranje od gradskih rivala. 2-1 za Atletico je moja prognoza... El Tigre x2, Cristiano konačno.

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 01:32 
Sveti Iker

Rivale svakako moramo dobiti jer je to pitanje ponosa, bit će golova kao i uvijek, zaustavit falcaa je imperativ. Da su na domaćem terenu dao bih im šansu, a na esb želim demoliranje jer nemaju neku ekstra obranu, igraju iznad mogućnosti i vrijeme je da se njihove brojke na tablici svedu na realne okvire. Želim gledat luku xabija i khediru otpočetka jer je onaj sastav iz prošlog kola neslavno potonuo. Da napomenem, apsolutno sam protiv dovođenja falcaa kao zvijezde rivalskog kluba, da je bar direktno došao iz porta ovdje...o simeoneu riječi hvale, ali vidit ću kakav je van atletica i je li homesick trener kao pep i može li van svoje kuće uspjet, zasad je na dobrom putu

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 10:35 

Mislim da je došlo vrijeme za prvu pobjedu Atletica na SB-u nakon dosta godina

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 13:11 

El Tigre ce uvaljat jedan hattrick

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 13:36 

Lagan pobjeda od vise golova razlike ;)

Here's a chance, here's a goal. Karim Benzema, how about that!

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 14:31 

Koliko traje onaj niz da nas nisu pobijedili.......mogao bi se prekinuti.
Znam da je Tottenham imao slično nešto s Unitedom i uspjeli su ih ove sezone pobijediti.

Igrači mi i dalje djeluju pasivni i bezidejni,poraz bi ovu sezonu vjerojatno do temelja uništio.
Jasno treba vjerovati u pobjedu i navijati za nju.......ja se i dalje nadam nekom drastičnom preokretu,međutim to mi djeluje kao čekanje Godota.

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 16:44 
Smarač

Oba daju gol sigurica a trebali bi nas i dobiti :roll:
Inače boli ne qrac ko će u nas igrati jer je to nebitno.Dobijamo samo ako se oni useru al pošto je Cholo tu ne bi trebali.

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 16:52 
Revolucionario

Na mojoj kladionici je koef. za pobjedu Atletica 6,5. Fino. Već sam uplatio 1 dollar :D

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 17:09 

Skidaj taj avatar ! :old:

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 17:15 

Kakvih pesimista jbt.
Dobijamo naravno.

U duši svakog čovjeka je usađena žeđ za vječnom i savršenom srećom, i ta žeđ nam ukazuje na njeno postojanje, kao što nam žeđ za vodom ukazuje na postojanje vode makar je ne vidjeli. Međutim, mnogi ljudi su izgubili tu sreću na pravom mjestu – Ahiretu, tražeći je na pogrešnom mjestu – dunjaluku.

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 18:49 

šta ste se toliko uplasili Atletica?

Ja sam uvjeren u pobjedu sa duplim hendikepom jebote.
Igramo na Bernabeu, gradski derbi protiv ekipe koju redovito trpamo.

Ne vidim načina kako ce nas oni poraziti, utrpat cemo im bar 3 komada ;)

Pa prije cemo pobjediti Barcelonu ili Madrid nego Betisa :mou:

Here's a chance, here's a goal. Karim Benzema, how about that!

Vrh

PostPostano: 28 nov 2012, 22:50 
Psiho

Hendikep? Da, ali za koga :P

Vrh

PostPostano: 29 nov 2012, 02:40 

Opaa fina utakmica nema sta.Odavno derbi nece biti ovako medijski ispracen.Svi ga zeljno ocekuju,evo i po nasim medijima se dosta prica o ovoj utakmici,a tek je srijeda.Sve se zna o rivalitetu i tome stoga valjda ova utakmica ce igracima i strucnom stabu bez obzira na trenutno stanje trebati znaciti nesto,jel da bi se odigrala kakva takva dobra utakmica.Derbi je derbi stoga ocekujem da se napale za subotu svi na celu sa Mourinhom.

Do u nazad godinu dvije na navijace se ne bi trebalo sumnjati,al' et nisam vise siguran ni u ovakvvoj utakmici da ce se stadion tresti.Nezz valjda ce Ultrasi uspjet podignut ostatak primadona na tribinama.

Sto se rezultata tice realno je ipak reci da su u posljednje vrijeme ovi smradovi nikad bolji.Imaju genijalnog i mudovitog trenera,najboljeg spica na svijetu i jos par jako dobrih igraca.Igraju sjajno,samo su tri boda iza Barce i jel' sta drugo reci osim da su se preporodili otkkako je Simeone tu.

I ne bi bio ni na jednoj ni na drugoj strani.Ne treba ni najavljivati neke pobjede od 3 ili 4 razlike jer ovo niej proslogodisnji Real i ovo nije proslogodisnji Atletico s tom razlikom da smo mi losiji,a oni bolji.Stoga ipak im dajem sanse.Mada msm da smo favoriti.

Jel bez obzira na to sto nije sve bajno ipak bi im ovakva utakmica trebala vrijediti nesto.Nesto na sto se ne ide tek tako.A i da tih 13 godina nije za bacit.Ima i u tome nesto.

Sto se postave nase tice ne da mi se o tome razmisljat,vise nezz ni ko je u formi,ko nije.To je ionako do Mou-a.Pa valjda i on mora nekad ubost'.

I da HALA MADRIIIIID!!!!

Hocu brate ovooo

:zast: :zast: :zast: :zast:

Vrh

PostPostano: 29 nov 2012, 13:41 

Onaj prošli derbi na njihovm stadionu je bila utakmica koju sam najviše očekivao u toj sezoni, i odlična pobjeda našeg tima. Nije ni u toj utakmici Atletico bio loš, ali su naši bili na najvišem nivou.

Jedva čekam sad ovaj derbi. Ne ide nam dobro, ali nimalo ne sumnjam u naš tim. Cristiano nije bio najbolji u posljednjih nekoliko utakmica pa će u ovoj on povesti tim. Angel dao gol u kupu, Benzema čim je ušao preokrenuo je utakmicu, Modrić fino odigrao. Svakako da očekujemo i pravog Ozila.

Odbrana nam je trenutno najbolji dio tima, statistika kaže da smo primili samo 10 golova. Falcao jeste vanserijski napadač ali protiv sebe imat' će neke od najboljih stopera u Ligi, koji će biti sposobni da ga zaustave. Pored Falcao-a kod njih nema nekog da je toliko sposoban dati gol. Nisam ih puno pratio ove sezone ali vidi se da tu nema prošlogodišnjeg Adriana ili Diega. Arbeloa je znao kako zaustaviti Iniestu pa moći će u subotu to isto uraditi i sa Ardom Turanom.

:zast:

"Ljudi koji sami ne rade i ne preduzimaju ništa u životu, lako gube strpljenje i padaju u pogreške kada sude o tuđem radu."

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 117 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati attachmente.

Idi na:  
suspicion-preferred